Pašman.cz > Doprava

Doprava

Autobus

Pomocí autobusové dopravy je potřeba se dostat do chorvatského města Biograd na Moru. Během letní sezóny zajišťují tuto dopravu různé společnosti nebo cestovní kanceláře, tyto linky jsou v provozu zhruba od konce května do konce září, zpravidla autobusy odjíždí v pátek z ČR a z Chorvatska v sobotu večer. Např.: JADRANEXPRES:  http://www.jadranexpres.cz/

Biograd na Moru, Pašman, Tkon

Biograd na Moru, Pašman, Tkon

Z autobusové zastávky (autobusové nádraží) Biograd na Moru se musíte dostat k trajektu (vzdálenost cca 500m), který vás přepraví na ostrov Pašman do městečka Tkon. Trajekt jezdí dle jízdního řádu, v sezóně při větším množství čekajících aut jsou plavby i mimo jízdní řád (aktuální jízdní řád můžete najít zde linka Biograd - Tkon). Poslední jede v sezóně kolem 23:00 hod a první kolem 6:00 hodiny ráno. Cena za přepravu jedné osoby je 12 kun, za automobil cca 80 kun (ceny platné v roce 2012). Děti od 3 do 12 let platí 6 kun. Cestu z autobusové zastávky na trajekt ukazuje následující mapka. Je to maximálně 10 minut chůze.

Cesta od autobusové zastávky Biograd na Moru k Trajektu

Cesta od autobusové zastávky Biograd na Moru k Trajektu

Trajekt z Biogradu na Moru do Tkonu na ostrově Pašman

Trajekt z Biogradu na Moru do Tkonu na ostrově Pašman

Chaty jsou pak na opačné straně ostrova, dá se tam dojet autem (cca 10 minut), pěšky se dá cesta zvládnout asi za hodinu:

V případě, že cestujete autobusem a cestu k chatám byste museli absolvovat s věcmi pěšky, je možno domluvit s majitelem objektu odvoz lodí z Biogradu přímo k chatám a v den odjezdu zase zpět do Biogradu.

Auto

Ostrov Pašman je od Brna vzdálen zhruba 800 km, pokud jedete přes Rakousko, téměř celou cestu můžete jet po dálnici - na dálnici se napojíte již před Vídní, a kromě několika málo krátkých úseků cestou jedete stále po dálnici, přibližně 20 km pod Zadarem se sjíždí z dálnice na sjezdu Benkovac a dojíždí se dalších asi 20 km do přístavního města Biograd na Moru. Odtud se přejíždí trajektem na ostrov (15- 20min.) a pak opět autem kolem 4 km polní cestou až na parkoviště u chat viz foto.

Samotné chaty nejsou přístupné autem. Proto se auta parkují na kopci nad chatou ve vzdálenosti cca 250 m od místa pobytu.

Zavazadla se odvážejí z místa přístupného autem k moři buď lodí majitele, nebo motorovým člunem, který je u chaty.

Poplatky na dálnici - ceny roku 2013:

Rakousko: dálniční známka 10 dnů: 8 €

Slovinsko: dálniční známka 7 dnů: 15 €, 30 dnů: 30 €

Chorvatsko: 2× cestarina: 48 Kn + 135 Kn (dá se platit i € nebo kartou – podle zkušeností rychlejší)

Rychlý kontakt

Rej Kulaš

Telefon: 00385 98 536 567

(WhatsApp & Viber)

E-mail: apartmannata@gmail.com


Formulář pro cestu do Chorvatska


Údaje pro vyplnění formuláře

Naziv smještaja.

kuca za odmor

Mjesto smještaja:

Otok Pasman

Adresa smještaja:

Donje more 13, Tkon 232 62